تهران . جاده قدیم کرج | جاده شهریار
بعد از سعید آباد | خیابان وحید۳ پلاک ۷
سیستم های جابجایی
KBK - EMS
صد ها پروژه موفق
مونو ریل سقفی kbk

مونو ریل سقفی kbk

سیستم جابجایی قطعات و مواد در خط تولید

ماهیت و کاربرد های مونو ریل سقفی kbk

مونوریل سقفی kbk سیستمی است که برای حمل بار از یک نقطه به نقطه دیگر، به صورت خطی ( بیشتر در خطوط تولید و مونتاژ) نصب و استفاده می‌شود. این جابجایی میتواند در یک مسیر تعیین شده (لوپ) به صورت دستی وبرقی اعمال شود.

خطوط تولید و مونتاژ، برای پیش‌روی در روند تولید یک محصول، گاهی نیاز به جابجا کردن اجسام مختلف در مسیر خط هستند. گاهی این جابجایی بسیار سنگین و گاهی نسبتا سبک و قابل انتقال است.

برای خطوطی مانند خط تولید خودرو ها، که در آن باید بدنه یا قطعات ماشین ها در مسیر خط حرکت کنند و از نقطه ای به نقطه دیگر برسند، وجود یک سیستم جابجایی قدرتمند و دقیق مانند مونو ریل KBK الزامی است.

این مورد به خودرو سازی محدود نمیشود و در هر صنعتی، مانند صنایع غذایی، تولیدکننده های ابزار و قطعات، (به طور کلی)ماشین سازی ها، تولید کنندگان لوازم خانگی و ... امکان استفاده از این سیستم ها وجود دارد.


kbk monorail- مونوریل kbk - ریل خط تولید - روهین تراش

 

ظرفیت تحمل بار مونوریل kbk

ریل های kbk تولید شده توسط شرکت مهندسی روهین تراش، در دو سایز مختلف تحت عناوین kbk I ( KBK یک) و  kbk II ( KBK دو) تقسیم میشود که توسط اعداد یونانی نام گذاری شده اند و دو مورد از تقسیم بندی های استاندارد جهانی برای این ریل است.

ریل KBK 1 ، با در نظر گرفتن شرایط و پارامتر های مختلفی ظرفیت حمل بار 0 تا 200 کیلوگرم را داراست. 

همچنین ریل KBK 2 هم وابسته با شرایط مختلف، توان حمل بار تا ظرفیت 2000 کیلوگرم یا 2 تن را خواهد داشت.

ریل kbk1، kbk2

امکان تعویض خط (تراک سوئیچ ) در مونوریل kbk

گاهی در خطوط مونوریل kbk به تعویض مسیر خط احتیاج داریم. مثلا محصولی که یک مبدا واحد دارد، در نهایت میتواند در بازه های زمانی مختلف، مقصد های مختلفی داشته باشد. بدین منظور، در نقاطی از ریل، سیستم تراک سوئیچ برای تغییر مسیر ریل قرار میگیرد.

در مونوریل kbk تولیدی شرکت مهندسی روهین تراش، امکان قرار دادن سیستم تعویض خط (تراک سوئیچ) به صورت دستی، پنیوماتیک و برقی نیز وجود دارد.

به کمک این سیستم میتوان امکان صرفه جویی در حجم استفاده از ریل و خطوط را فراهم کرد . مبادی و مقاصد مختلفی را در یک مجموعه به هم متصل ساخت.

kbk تراک سوییچمونو ریل kbk- ریل خط تولید- سیستم جابجایی برقی یکپارچه الکتریکی -

 

 

ساخت سازه برای نصب مونوریل سقفی kbk

این مونوریل عمدتا به صورت سقفی ساخته و نصب می‌شود و امکان استفاده از آن روی زمین وجود ندارد. در مواردی که سقف در دسترس نباشد ، به طور مثال در فضاهای باز یا سوله‌هایی با ارتفاع بلند، می‌توان از طریق نصب سازه ثابت با ارتفاع مورد نیاز، نسبت به نصب ریل های KBK  اقدام نمود.

تصمیم گیری در رابطه با میزان ارتفاع سازه یا امکان نصب مونو ریل روی سقف کارگاه، باید توسط عوامل فنی مهندسی و فاکتور های علمی و تجربی صورت بگیرد.

کارشناسان شرکت مهندسی روهین تراش، متشکل از یک هیئت مهندسی با تخصص های گوناگون، به عنوان مشاور تخصصی شما از مرحله طراحی و تخمین نیاز پروژه، همراه شما خواهند بود و ملزومات و سطح امکان بهره برداری از این سیستم را برای شما محاسبه و تحلیل خواهند کرد.

kbk11

 

سیستم های جابجایی KBK

در تصویر زیر یک مجموعه مونوریل kbk در ابعاد کوچک، متصل بر یک سازه فلزی را مشاهده میکنید که بخش ها و ابعاد مختلفی را در بر میگیرد.

ریل kbk و مجموعه کلمپ

ریل kbk و مجموعه کلمپ

انواع ریل kbk با امکان طراحی و تولید برای اشکال و زاویه های مختلف، از جمله منحنی و ...
مجموعه کلمپ ( اتصالات نقره ای داخل تصویر) : نگهدارنده ریل و مسئول اتصال ریل به سازه اصلی هستند. 

 

مجموعه تراک سوئیچ

مجموعه تراک سوئیچ:

یک روش پیوسته با هدف ایجاد انشعاب در مسیر حرکت لوپ یا مجموعه ریل است که به صورت دستی، برقی و پنوماتیک قابل کنترل خواهد بود.

از این روش برای دلایل مختلفی استفاده میشود؛ از جمله:

  • تغییر مسیر حامل به سمت ایستگاه تعمیراتی
  • تقسیم مقصد های حامل ها به سمت سالن یا بخش های جداگانه
  • خروج یک حامل به سمت محل بارگیری 
  • و ...
1 2
سیستم های جابجایی KBK

جزئیات محصول

بروشور

ارتباط با ما
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تهران جاده قدیم کرج | جاده شهریار بعد از سعید آباد | خیابان وحید۳ پلاک 7
تلفن: 02165605715
فکس: 02165605719
تماس
تهران جاده قدیم کرج | جاده شهریار-خ وحید 3-پ 7
شنبه تا چهار شنبه 9:00 - 17:00

درباره ما